معرفی پروژه بانک vimrc

vim چی هست؟

شما شاید تاحالا با vim کار کردین، یه ادیتور متن‌باز با قابلیت شخصی‌سازی بالا! البته پیشفرضش فرقی با چیزی مثل notepad تو ویندوز نداره؛ ولی با کانفیگ درست و بجا این پتانسیل رو داره که به یه ادیتور یا حتی IDE حرفه تبدیل شه. با این حال، کانفیگ خود vim هم حتی با وجود پلاگین‌هاش دردسرهایی داره و طول میکشه، ولی آیا نمی‌ارزه که یه روز یا حتی ۱ هفته وقت بزاریم و در آخر به یه ادیتور کاملا شخصی‌سازی شده برسیم؟

vimrc چیه؟

هر برنامه‌ای معمولا تنظیماتشو تو فایل میریزه و وقتی که باز میشه، تنظیماتشو از اون فایل میخونه! vim هم یه فایل داره که یسری تنظیمات اولیه (مثل استفاده از موس، کلیپ‌بورد، اندازه تب و …) با اون انجام میشن! اسم این فایل vimrc هست و تو مک و لینوکس تو شاخه ~ یا home هر کاربر با نام .vimrc قرار داره! تو ویندوزم تو پوشه vim یه فایلی به اسم vimrc هست.

هدف پروژه vimrc-bank چیه؟

خب حالا میرسیم به بحث هدف! تو قسمت اول گفتم که کانفیگ vim خیلی سخته! هدف پروژه هم راحت کردن شروع به کار با vim برای افراد مبتدیه! شاید این با خصوصیت اینکه vim ادیتور شخصی‌سازی شده «خودتون» هست در تناقض باشه، ولی شروع رو برای شما راحت میکنه، بعدش میتونین همون فایلی که باهاش شروع کردین رو ادیت کنین و به یه چیز بهتر برای خودتون برسین! پس اگه میخواین مردم به vim مهاجرت کنن، میتونین کانفیگاتونو با این پروژه شیر کنین!

چجوری به پروژه کمک کنم؟

خب این بخش رو قبلا تو بلاگ هگز توضیح دادم پس نیازی نیست توضیح بدین! در پایان بگم که حتما اون مطلب هم بخونین! یکمی بیشتر در مورد پروژه بهتون اطلاعات میده! یه شیوه کمک دیگه هم اینه که یه سایت برای پروژه بنویسین که از گیت‌هاب به یه سایت تمیزتر مهاجرت کنه پروژه!

در پایان مخزن پروژه در حال حاضر رو گیت‌هابه!